Teknoloji

Hogwarts Legacy Satışları 1 Milyar Doları Geçti

Harry Potter dünyasında geçen Hogwarts Mirası7 Şubat 2023 tarihinde resmi olarak çıkış yaptı. Avalanche Software tarafından geliştirilen yapım, kısa sürede oyunseverlerin beğenisini kazandı ve satış rekorları kırdı.

Bugün de oyunun satışlardaki başarısını sürdürdüğü açıklandı. Warner Bros. Discovery CEO’su David Zaslav’ın bugünkü ilgi davetinde, oyun dünya çapında 15 milyondan fazla kopya sattı ve satışlar 1 milyar doların üzerinde ilan edildi. Bu, oyunu Warner Bros.’un 1 milyar dolara sattığı beşinci oyun yapıyor.

Hogwarts Legacy bugün Xbox One ve PS4’e geliyor: Satışların daha da artması bekleniyor

Zaslav, ayrıca oyun Xbox One ve PlayStation 4 bugün ayrılışına dikkat çekti. Bu nedenle satışların daha da artmasının beklendiği belirtildi. Hogwarts Legacy sadece Xbox One ve PS4’e gelmiyor, aynı zamanda Nintendo Switch’e Geliyor diyelim. Bu da satışların daha da artacağının bir göstergesi. Hatta şirket yöneticileri de, meşhur Switch’in satış için değerli olacağını belirtmişti.

Hogwarts Legacy’nin satışlardaki başarısı geçtiğimiz aylarda da görüldü. Öyle ki yapım şubat ayının en çok satan oyunu olmayı başardı. Xbox One, PS4 ve Switch sürümleri de piyasaya sürülecek. Yılın en büyük oyunu olabiliraçıklığa kavuşmuş.

Geçtiğimiz haftalarda Hogwarts Legacy’nin satışlarda başarılı olduğu ancak oyuncular arasında popülaritesinin düştüğü ortaya çıkmıştı. Öyle ki Steam verileri, oyuncularının sadece %25’inin oyunu bitirdiğini gösteriyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu